LUFTA E PLANIFIKUAR NË UKRAINË – VAZHDIMËSI E PLANDEMISË!

LUFTA E PLANIFIKUAR NË UKRAINË – VAZHDIMËSI E PLANDEMISË!

Nga Sheradin Berisha, Fb, 27 tetor 2022

“Në politikë asgjë nuk ndodh aksidentalisht! Në qoftëse diçka ndodh duhet të jeni të sigurt se ajo është planifikuar në atë mënyrë”, kështu ka thënë Presidenti i 32’të i SHBA’ve, Franklin D.Roosvelt (1882-1945).

Ashtu sikurse Pandemia Covid-19 që ishte një “murtajë” e planifikuar për shpopullim nga elita e bankierëve khazar, edhe lufta në Ukrainë (aty ku ishte shteti Khazar i shekullit VIII – X të e.s) nuk po ndodh aksidentalisht! Kjo luftë makabre po ndodh në atë mënyrë siç është planifikuar! …

***

Më 2 Mars 2022, një javë pas fillimit të luftës në Ukrainë (më 24. 02. 2022) kam shkruar si vijon:

LUFTA NË UKRAINË VAZHDIMËSI E PLANDEMISË!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 2 mars 2022

Lufta në Ukrainë këto ditë duket sikur e ka lënë në harresë PLANdeminë COVID-19! Por jo (!) ajo çka ka ndodhur gjatë dy viteve të kaluar ishte një Diktaturë globale kriminale, e cila kurrë nuk mund të harrohet, dhe po punohet që urdhërdhënësit dhe ekzekutorët e këtij krimi të gjykohen dhe dënohen!

Lufta e përgjakshme në Ukrainë është vazhdimësi e PLANdemisë…! Pse? Sepse në këtë luftë me përmasa gjenocidale janë të përfshirë të njejtit regjisorë e aktorë global dhe lokal!

Diktatura globale është ombrellë e diktaturave lokale! Kush s’e kupton këtë gjendje jeton në iluzione! 🤝

————-

Ilustrimet:

1. Dhuna e shfrenuar policore ndaj qytetarëve paqësor në Itali, aty ku plasi për herë të parë PLANdemia në Europë;

2. Karikatura: Treni i Plandemisë si projekt i “Rivendosjes së madhe” (Great Reset) të Forumit Ekonomik Botëror (WEF) tani rrugëton në shinat e luftës në Ukrainë, që po shkakton krime të rënda, shkatërrime masive dhe krizë ekonomike!

Zatën dhe ky është synimi i Elitës Globale në krye me Banikerët khazarë: reduktimi i popullsisë, përkeqësimi i jetës së përditshme ekonomike dhe sociale si dhe vënja nën kontrollë përmes digjitalizimit të mbarë njerëzimit!

***

Nga arkivi i Fb, 2 Mars 2022

LUFTA NË UKRAINË VAZHDIMËSI E PLANDEMISË!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220283917864506&id=1125324528

___________________________

SHTOJCË

NJË SHPËRTHIM BËRTHAMOR ME ORIGJINË TË “PANJOHUR”!

Një shpërthim bërthamor me origjinë të “panjohur”!

Nga Oliver Stone, 2 maj 2022

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura