GJENOCIDI I PANDËSHKUAR I SHTETIT SERBË NDAJ SHQIPTARËVE DHE HEZITIMI PËR T’I NDJEKUR E GJYKUAR KRIMINELËT!

GJENOCIDI I PANDËSHKUAR I SHTETIT SERBË NDAJ SHQIPTARËVE DHE HEZITIMI PËR T’I NDJEKUR E GJYKUAR KRIMINELËT!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 18 Nëntor 2021

Në vitin 2007, në kohën kur në Vjenë, Bruksel, Uashington, e në qendra të tjera ndërkombëtare po merren vendime për statusin e ardhshëm të Kosovës, në portalin pashtriku.org kam publikuar një serë hulumtimesh me fakte ilustruese për gjenocidin serb të kryer gjatë luftës në Kosovë, 1998 – 1999!

Pas luftës rrallkush, (për të mos thënë askush), ka shkruar në shtypin e kohës ose ka bërë një dokumentar: në RTK, KTV, TV21… për përmasat e gjenocidit serb, gjatë luftës (1998 – 1999) në Kosovë. Në këtë drejtim kanë heshtur edhe institucionet e Kosovës: qeveria, kuvendi, presidenca, prokuroria, gjyqësia, por edhe faktori ndërkombëtarë: KFOR-i, UNMIK-u, etj!

Në vijim i ftojë harrestarët dhe milionerët e politikës së pasluftës, të lexojnë studimin e radhës:

***

Hallkat e zinxhirit komandues të strukturave kriminale serbe gjatë luftës në Kosovë (1998 – 1999)

CILAT ISHIN HALLKAT E ZINXHIRIT KOMANDUES TË STRUKTURAVE MILITARE DHE PARAMILITARE SERBE GJATË LUFTËS NË KOSOVË?!

***

KUSH E PROJEKTOI PLANIN E OPERACIONIT “PATKOI” DHE SA FORCA MILITARE DHE PARAMILITARE SERBE MORËN PJESË NË REALIZIMIN E KËTIJ OPERACIONI SHFAROSËS PËR SHQIPTARËT?!

Shkruan: Sheradin BERISHA

P ë r m b a j t j a:

– Cila ishte struktura ushtarake serbe gjatë luftës në Kosovë?!

– Cila ishte struktura e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë (MUP-it) gjatë luftës në Kosovë?!

– Kush e projektoi operacionin e koduar ”Patkoi” dhe cilat forca militare dhe paramilitare serbe morën pjesë në realizimin e këtij operacioni shfarosës për shqiptarët?!

– Shpërblimi dhe gradimi i kriminelëve nga krybarbari Millosheviç!

– Hetimet e gjykatës së Hagës për krimet e kryera në Kosovë,

– Fotogaleria e strukturave militarëve dhe paramilitare serbe…!

***

Më gjerësisht lexoni këtu:

https://pashtriku.beepworld.de/varrmihesitekosove.htm

___________

GJENOCIDI I PANDËSHKUAR NGA QEVERITË E KOSOVËS…

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura