GJOKË DABAJ: KONTRIBUT PËR HISTORINË E TIVARIT

Pashtriku.org, 10. 12. 2016: Sqarim hyrës: Citimet do të bëhen me … (Bodoni MT blek), shënimet e mi, Gj.D, do të jenë në Tajms Nju Roman (Times New Roman). Nëse diku, ku e shoh të arsyeshme, bëj ndonjë ndryshim fjale a shprehjeje, i kërkoj ndjesë, në radhë të parë përkthyesit, i cili gjithsesi ka bërë një punë të lavdërueshme, si dhe lexuesit, i cili, mbasi t’i bien në sy dallimet, mund të lodhet apo të bezdiset pak. Ndryshime të rëndësishëm kam vetëm 2: Në vend të emrit Shqipëri, kam përdorur: Arbëri dhe në vend të: Shqipëri Veriore, kam përdorur: Arbëri Veriperendimore. Mendoj se kam vepruar drejt.
LEXONI LIBRIN “KONTRIBUT PËR HISTORINË E TIVARIT” NË FORMATIN ‘PDF’:
https://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/gjoke%20dabaj%20historia%20e%20tivarit.pdf

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura