GJURMË SHQIPTARE: SHQIPTARËT QË KRIJUAN GREQINË – 1821

Pashtriku.org, 16. 02. 2017: Gazetari i shquar i Top Channel’it, Marin Mema përmes dokumentarëve ‘gjurmë shqiptare’ vazhdon të gërmojë në historinë shqiptare. Në dokumentarin e fundit të tij ai rrëfen historinë e arvanitasve, dokumentat, lëvizjet, përballjet, kryengritjet e 1821, të cilat çuan në krijimin e Greqisë. Po në të njëjtin dokumentar ai flet për polemikat në shqip në Parlamentin grek, por ndalet edhe tek të fshehtat e Athinës.

Më poshtë mund të ndiqni të plotë këtë dokumentar.
Gjurmë Shqiptare: 1821, shqiptarët që Krijuan Greqinë

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura