IBRAHIM KELMENDI: DEMITIZIMI I UÇK’së …

Pashtriku.org, 23 korrik 2018:
(“Rrno vetëm për me tregue” – At Zef Pllumi)
Qysh kur është themeluar, kundër UÇK-së është bërë luftë speciale, pos tjerave, edhe duke i mitizuar kUmandantat e shpifur, që pastaj, emrat e tyre të (sh)përdorën për komprometim dhe diskreditim të UÇK-së. Në këtë shkrim do të përpiqem të demitizojë UÇK-në nga mitizimet e shpifura për kUmandantat, meqë emërtimi kUmandant tashmë është popullarizuar si zhargon pezhorativ për ata që janë prezantuar rrejshëm si komandantë, por edhe për ata keqbërësit, të imponuar si komandantë, e që në fakt ishin anti-UÇK.

(***)
Në vazhdim lexoni shkrimin në formatin PDF:
IBRAHIM KELMENDI: DEMITIZIMI I UÇK’së …
https://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/Ibrahim%20Kelmendi%20Demitizimi%20i%20U%C3%87K.pdf

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura