IMUNITETI NATYROR ËSHTË MË I LARTË SE IMUNITETI I VAKSINËS!

IMUNITETI NATYROR ËSHTË MË I LARTË SE IMUNITETI I VAKSINËS!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 21 janar 2022

Më 5 shtator 2021 në rrjetin tim FB kam shkruar: “Imuniteti natyror është më i fortë se imuniteti me vaksinim”, thonë ekspertët. Pse? Sepse çdokush që e kalon covidin është imunizuar! Me vaksinim s’ka shpëtim! Është biznes i Bigfarmës që ka fitime bilionshe.”

Realisht kjo është Plandemia e miliarderëve!

Para dy ditëve ka publikuar këtë shkrim: “GJATË PLANDEMISË 10 MILIARDERËT E BOTËS SHTUAN 5 TRILION DOLLARË NË PASURINË E TYRE, NDËRKOHË QË VDISNIN 21 MIJË NJERËZ TË VARFËR NË DITË!”

Klikoni këtu:

Se imuniteti natyror është më i fortë se imuniteti me vaksinim tashmë e ka konfirmuar edhe  “Centers for Disease Control – CDC” (Qendra për Kontrollin e Sëmundjeve) në SHBA.

Të mërkurën e kaluar “Qendrat për Kontrollin e Sëmundjeve” në SHBA (Centers for Disease Control – CDC) ka publikuar një studim me titull: “Rastet dhe shtrimet në spital me COVID-19 sipas statusit të vaksinimit COVID-19 dhe diagnozës së mëparshme COVID-19 – Kaliforni dhe Nju Jork, maj – nëntor 2021”.

 Në këtë studim CDC më në fund ka pranuar se imuniteti natyror është më i lartë se imuniteti i vaksinës në parandalimin e shtrimeve në spital dhe vdekjeve nga Covid. Në këtë kuptim CDC vërteton se imuniteti natyror nga infeksionet e mëparshme është më i lartë se vetëm imuniteti i vaksinës.

Rezultatet e studimit të CDC i raportoi Agence France-Presse (AFP).

“Gjatë valës së fundit të koronaviruseve të udhëhequr nga Delta në SHBA, individët që nuk ishin vaksinuar, por i mbijetuan Covid-it ishin më të mbrojtur se ata që ishin vaksinuar dhe jo të infektuar më parë,” vuri në dukje AFP në studimin e ri të CDC.

——————

Burimi:

Bombë: CDC pranon se imuniteti natyror është më i lartë se imuniteti i vaksinës në parandalimin e shtrimeve në spital dhe vdekjeve nga Covid

***

Bomba: CDC ammette che l’immunità naturale è superiore all’immunità vaccinale nella prevenzione di ricoveri e decessi Covid

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura