KUJTIM: 20 VJET NGA SHUARJA E BABAIT TIM!

KUJTIM: 20 VJET NGA SHUARJA E BABAIT TIM!

Nga Sheradin Berisha, 24 Maj 2022

Në ditën e sotme, më 24 maj 2002 u shua nga jeta babai ynë i dashur! Na rriti me shumë mund e sakrifica, pa u përkulur asnjëherë, as në vitin 1981 as 1983 kur regjimi i kohës ia burgosi të 3 djemtë; as në vitet 90-të, kur shpesh herë ia bastisën shtëpinë policia dhe udbashët serbë! Babai sfidoj të keqen në çdo kohë, dhe qëndroj i palëkundur deri në frymën e fundit.

***

E kujtojmë me shumë mallë, dashuri e krenari! Familja e gjerë Berisha: në Kushtrim, Prizren, Gjermani e Zvicër!

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura