KUR ADEM GRABOVCI E AKUZONTE RAMUSH HARADINAJN PËR KAZINOTË E PASURINË MILIONËSHE!

Nga periskopi i Ilir Mirenës

KUR ADEM GRABOVCI E AKUZONTE RAMUSH HARADINAJN PËR KAZINOTË E PASURINË MILIONËSHE!

Nga Sheradin Berisha, 28 shkurt 2022

“Ramush, prej nga e arrite pasurinë:

– shtëpinë disamilionëshe në Prishtinë,

– banesën dykatëshe në Prishtinë,

– banesën në Prizren,

– banesën në Tiranë,

– banesën në Durrës,

– villat në Durrës, në Brezovicë,

– pronat disamilionëshe në Dukagjin,

– tokat në Miradi,

– kullat disamilionëshe në Glloxhan,

– dy villa jashtë shtetit, në Monte Karlo dhe në Dubai.”

 Ramush, ke uzurpuar dhe ke përvetësuar në emër të luftës:

– shtëpinë në Pejë

– banesën në Prizren

– truallin e çerdhes së fëmijëve në Dragodan

– pompat e benzinës dhe shumë të tjera.

Ramush,

 ti personalisht kontrollon lojërat e fatit dhe bizneset e Casino-s!

Ramush,

Reketi dhe zhvatja e bizneseve lidhet me emrin tuaj…

Ramush,

Jeni involvuar në kontrabandim mallrash që vijnë nga Serbia në veri të Kosovës dhe në shumë shtete të tjera.”  – kështu i shkruan në letër, më 21 qershor 2009 Ramush Haradinajt, zëvendësministri  i Transportit dhe Postë – Telekomunikacionit, Adem Grabovci.

Adem Grabovci letrën e ka shkruar në qershor të 2009 pasi Ramushi e kishte kritikuar, Ministrinë e Transportit për skandalin e madh me rrugën Fushë Kosovë – Sllatinë, manipulime me tenderë dhe financimin e SHIK-ut! Përkundër akuzave të tilla të rënda, prokuroria e shtetit atëkohë dhe sot e kësaj dite nuk e ka hetuar fare këtë rast! Ka heshtur…

———

Burimi:

Kur Adem Grabovci e akuzonte Ramush Haradinajn për kazinotë e pasurinë milionëshe

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura