KUSH E KRIJON OPINIONIN PUBLIK?!

Një sinjal për vetëdijesim

KUSH E KRIJON OPINIONIN PUBLIK?!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 24 tetor 2021

Njerëzit nuk e kuptojnë se “shumë prej asaj që lexojmë në gazeta të shkruara, elektronike (rrjete sociale) ose shohim në televizor, në fillim filtrohet nga kompanitë për studimin e opinionit shoqëror – publik”, thotë Xhon Koleman (John Coleman) ish agjent i MI-6, në librin “Historia e Komitetit 300…” 

(Conspirators Hierarchy: The story of the Committee of 300…)

Pra, çka lexojmë ne?

Ne rrjedhmisht lexojmë në gazeta e shohim në TV atë spektër shkrimesh, kronikash e programesh që, kompanitë për studimin e opinionit shoqëror, siç është Instituti Tavistock, i përpunojnë dhe pastaj na i servojnë t’i lexojmë e shikojmë…

Dhe saktësisht ky është “formimi i opinionit shoqëror” që e formësojnë të tjerët, e neve na duket se po e krijojmë vetë…!

________________

Burimet:

Dr.John Coleman: Das Komitee der 300:

https://youtu.be/lfWpx1l8idA

***

Dr.John Coleman: The Tavistock Institute:

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura