KUSH E SHKATOI MASAKRËN NË BUCHA…?!

KUSH E SHKATOI MASAKRËN NË BUCHA…?!

Trondit botën deputeti ukrainas: Masakrën në Bucha e shkaktuan vetë ukrainasit në bashkëpunim me britanikët! (Video)

Masakra e Bucha-s është duke tronditur botën. Por po aq shokuese duket deklarata e një deputeti ukrainas duke thënë se shërbimi sekret ukrainas dhe ai britanik janë autorët që fshihen pas kësaj masakre.

“Erdhën herët në mëngjes, bllokuan të gjithë zonën, shperndanë kufomat në buzë të rrugës dhe thirrën mediat të filmonin”, – deklaron ai.

Për këtë deklaratë deputeti Ilya Kiva akuzohet se është prorus!!!

***

Deputeti ukrainas Ilya Kiva tha se tragjedia në Bucha ishte përgatitur nga Shërbimi Sekret ukrainas (SBU) dhe e planifikuar nga inteligjenca britanike MI6.

/ Pashtriku, Facebook 8 Prill 2022 /

——-

Burimet:

Ukrainian MP Ilya Kiva said that the tragedy in Bucha was …

***

Ukraine War – Ukrainian MP Ilya Kiva (Video)

https://www.onenewspage.com/video/20220405/14624597/Ukraine-War-Ukrainian-MP-Ilya-Kiva.htm

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura