LAMTUMIRË AGRON!

LAMTUMIRË AGRON!

Lajmi i kobshëm për vdekjen e luftëtarit: Agron Haradinaj, birit të shquar të atdhetarit të madh e të lavdishëm Bacës Smajl Haradinaj, na ka pikëlluar të gjithëve.

***

Në emër të Shoqatës së Familjeve të Heronjëve dhe Dëshmorëve të Kombit dhe në emrin tim i shpreh ngushëllimet e thella dhe ndajmë dhembjen me familjen e lavdishme Haradinaj.

Këtë vdekje e bënë edhe më të dhimbshme fakti së vëllau i të ndjerit Agron Haradinaj, luftëtari i orëve të para të UÇK-së Nasim Haradinaj, po përballet me gjykatën speciale antishqiptare.

Pusho i qetë në tokën e Atdheut!

Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës!

Lavdi e nderim Agron Haradinaj!

Kryetari Naim Zhitia

Prishtinë, 02.03 2023

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura