MAMI, MË NDËRTO NJË BOTË TJETËR!

Mesazhi i fëmiut të përlotur!

MAMI, MË NDËRTO NJË BOTË TJETËR!

Mami, më ndërto një botë tjetër.

Një botë me të gjithë miqtë e mi.

Një botë ku njerëzit kanë një fytyrë të tërë.

Një botë ku gjyshja më mbush sërish byrek me mollë dhe më përqafon kur kam dhimbje barku.

Një botë ku mund të luaj sërish në sheshin e lojrave.

Një botë ku mund të festoj sërish ditëlindjen, të shkoj në shkollë sportive apo muzikore.

Një botë në të cilën njerëzit presin përsëri njëri-tjetrin dhe nuk kanë frikë nga njëri-tjetri.

Një botë ku mund të jem sërish një fëmijë normal!

– Autor i panjohur

#ZGJOHU #MOS #FLI 🤝

Sh.B, 21 shkurt 2022

———-

Burimi:

Mama, bau mir eine andere Welt!

https://m.facebook.com/groups/477956740339024/permalink/517720356362662/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura