MANIPULIMI ME AKTORIN!

MANIPULIMI ME AKTORIN!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 9 Nëntor 2021

Shkrimtari i shquar amerikan, Mark Twein ka një thënie epokale!”Është shumë më lehtë t’i mashtrosh njerëzit se, t’i bindësh që janë mashtruar”, thotë ai.

Me këtë rast është vështirë, shumë vështirë t’i bindësh 4970 pëlqyesit e këtij publikimi të Edi Ramës, se janë të mashtruar!

Shumica e medieve televizive, elektronike etj., (për të mos thënë të gjitha) janë në shërbim të këtij mashtrimi të madh që po i bëhet njerëzimit!

Për fat të keq, kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll!

Nuk duhet harruar fakti, se një gjë që bëhet me manipulim dhe imponohet me detyrim e ka një bishtë në përfundim!

Ky dimër do të jetë më i rëndë për njerëzimin!

Prandaj sot, kërkohet më shumë se kurdoherë tjetër, të jemi bashkë për ta mundur të keqen!

#Aleanca #kundër #të #keqes #është #shpëtim

***

Total
0
Shares
1 comments
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura