MASAKRA E NICËS, LOJË E SHËRBIMEVE NË LLOGARI TË POLITIKËS! (FOTO+VIDEO)

Pashtriku.org, 17. 07. 2016: Më 15 korrik, në një video interesante të publikuar në internet, duket se si terroristi përgjegjës për masakrën e Nicës në Ditën e Bastijës, më 14 korrik (ditë e enjte) është kapur i gjallë nga policia!
***
Autoritetet franceze thanë se, 31-vjeçari Mohamed Lahouaiej Bouhlel u vra nga policia, pak minuta pas masakrës së kryer, ku u vranë 84 persona nga një kamion dhe nga të shtënat me armë në Shëtitoren e këtij qyteti – në Jug të Francës.
Por një video e postuar në “YouTube” një ditë pas sulmit dëshmon se, Bouhlel po zvarritej i gjallë nga policët, shkruan “Sunday Express”.
Pamjet e kësaj videoje që do t’i shihni në fund të këtij shënimi
nuk janë shumë të qarta, por në fund të saj duket se si dy policë po tërheqin zvarrë një person nga vendi i ngjarjes! Një teoricien komploti ka deklaruar se: “terroristi Mohamed Lahouaiej Bouhlel u kap i gjallë.”!
Janë mediat britanike ato që në të shumtën e rasteve kanë hedhur hije dyshimi në skenaret e atentateve terroriste në Francë, duke ngritur pretendimin se ato janë vetëm lojë e shërbimeve sekrete franceze dhe të disa vendeve tjera, të cilat punojnë në llogari të politikës…
***

Shikoni me kujdes videon:
Nice lorry attacker Mohamed Lahouaiej Bouhlel is alive

***

Lexoni më gjerësisht artikullin e “Sunday Express”.
WATCH: Staggering video claims to show Nice lorry attacker being captured ALIVE
http://www.express.co.uk/news/world/690262/Nice-lorry-attack-Mohamed-Lahouaiej-Bouhlel-captured-alive-claims-video-ISIS

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura