MASKA E ALBINIT!

Nga arkivi, 20 tetor 2020

MASKA E ALBINIT!

Nga Sheradin Berisha Pashtriku, 21 tetor 2021

“Kush jeton pa bërë ndonjë çmenduri, nuk është aq i mençur sa mendon.” François de La Rochefoucauld, 1613 – 1680.

Promovimi i maskës edhe në profilet e facebook’ut, (kështu sikur bën Albini), më shumë janë përcaktime që promovojnë një politikë të caktuar, se sa janë mesazhe për t’u mbrojtur nga plandemia e koronës!

“Nëse jemi të fortë, forca jonë do të flasë vetë. Nëse jemi të dobët, fjalët nuk të ndihmojnë dot” – kështu ka thënë presidenti i 35’të i SHBA, Xhon F.Kenedi.

Nëse thënien e Kendit e përshtatim me shembullin e Albin Kurtit të mbuluar me maskë, themi: “Nëse jam i fortë politikisht, forca ime flet vetë. Nëse jam i dobët, maska nuk më ndihmon dot”.

Unë mendoj se Albini me maskë nuk promovon forcë kundër virusit, por promovon zotimin e tij ndaj politikës “superiore” që e zotron këtë virus!

***

Nga arkivi, 20 tetor 2020

MASKA E ALBINIT!

Nga Sheradin Berisha

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10217756604523252&id=1125324528

————–

Shtojcë:

MASKAT POLITIKE!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku – 9 shtator 2021

Kryeministrat, Edi Rama dhe Albin Kurti janë të vetëdijshëm se maska nuk të mbron nga virusi! Përkundrazi maska të dëmton, derisa në tru dhe në gjak O2-shin e pakson ndërsa CO2-shin e shton!

“Nëse jemi të fortë, forca jonë do të flasë vetë. Nëse jemi të dobët, fjalët nuk të ndihmojnë dot”, kështu ka thënë presidenti i 35’të i SHBA, Xhon F.Kenedi.

Nëse thënien e Kendit e përshtasim me shembullin e maskave të Edi Ramës dhe Albin Kurtit, atëhere mund të themi: “Nëse jemi të fortë politikisht, forca jonë flet vetë. Nëse jemi të dobët, maskat nuk të ndihmojnë dot”.

Prandaj Edi dhe Albini me maskë nuk promovojnë forcë kundër virusit! Jo, jo! Ata shpërfaqin zotimin e tyre ndaj politikës “supreme”, e cila e ka prodhuar, e muton dhe e kontrollon “covidin viral” global!

Kliko këtu:

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura