MASKAT POLITIKE!

MASKAT POLITIKE!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku – 9 shtator 2021

Kryeministrat, Edi Rama dhe Albin Kurti janë të vetëdijshëm se maska nuk të mbron nga virusi! Përkundrazi maska të dëmton, derisa në tru dhe në gjak O2-shin e pakson ndërsa CO2-shin e shton!

“Nëse jemi të fortë, forca jonë do të flasë vetë. Nëse jemi të dobët, fjalët nuk të ndihmojnë dot”, kështu ka thënë presidenti i 35’të i SHBA, Xhon F.Kenedi.

Nëse thënien e Kendit e përshtasim me shembullin e maskave të Edi Ramës dhe Albin Kurtit, atëhere mund të themi: “Nëse jemi të fortë politikisht, forca jonë flet vetë. Nëse jemi të dobët, maskat nuk të ndihmojnë dot”.

Prandaj Edi dhe Albini me maskë nuk promovojnë forcë kundër virusit! Jo, jo! Ata shpërfaqin zotimin e tyre ndaj politikës “supreme”, e cila e ka prodhuar, e muton dhe e kontrollon “covidin viral” global!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura