MË 26 MAJ 2016, NË PRISHTINË PROMOVOHET LIBRI ‘HIJA E HESHTJES’ E AUTORES EMINE S.HOTI

Pashtriku.org, 23. 05. 2016: Ditën e enjte, më 26 maj 2016, në orën 12, në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, promovohet përmbledhja me poezi e autores mërgimtare (në Norvegji), EMINE S. HOTI “HIJA E HESHTJES”. Kjo është vepra e tretë e kësaj autoreje. Në fakt, në vitin 2014 Emine S. Hoti botoi romanin “JETË FERRI”, pastaj veprën me ese “SHQETËSIME MËRGIMTARËSH” (2015) dhe tash përmbledhjen me poezi “HIJA E HESHTJES” (2016).

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura