MEHMET BISLIMI: A MBANË KUSH PËRGJEGJËSI NË KËTË VEND?!

Zürich, 7 prill 2017: Koalicioni PDK – LDK, respektivisht Qeveria e Kosovës së fundmi po i humbë rreth 500 milion euro nga buxheti i Kosovës!
A mbanë kush përgjegjësi në ketë vend!? 30 milion kërkon Z-mobail,
7 milion Austria për pasaporta, 5 milion kërkon Bedri Selami për pikat e karburantit që i ka zhgërryer së bashku me shumë mujsharë, 380 milion kërkon “Axos” për Postën, 7 milion kërkon dëmshpërblim zoti Limaj. Medje, ku mbeti prefiksi telefonik për Kosovën që nuk u jetësua kurrë me gjithë zhurmën e mediave që u bë me atë rast.
Më pastaj, sa do të kërkoj kompania Franceze për Brezovicën e të tjerë që po presin në radhë për të zhvatur nga Kosova e pa zot?!
Me këtë rast, buxheti i Kosovës do të humbë rreth 500 milion euro në total.
Mjete këto me të cilat, kthyer në ndërtim, do të strehoheshin në mënyrë shumë komode rreth 20 mijë familje të cilat janë në gjendje të mjerueshme banimi e strehimi…
Të besojmë se shtetet e rajonit e më gjerë, do të na kanë zili për strategjinë e zhvillimit tonë politik dhe ekonomik (Posi!)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura