MYSLIM PASHAJ: ‘VOTIMI I 8200 HA QË IU DHA MALIT TË ZI DHE LUCIFERRI BATON HAXHIU!!!

Pashtriku.org, 26 mars 2018: Myslim Pashaj, ish-drejtori i Institutit të Topografisë Ushtarake të Shqipërisë, kolonel, njëherësh profesor me gradën shkencore “Kandidat i shkencave”, i laureuar me titullin “Mjeshtër kërkimesh”, (ai qё ndaloi Sali Berishёn t’ia shiste detin Greqisë) dje në rrjetin e tij social facebook, ka komentur ratifikimin e marrёveshjes pёr demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, nё Kuvendin e Kosovёs (mё 21 mars 2018)!
Ai me kёtё rast shkruan:
“Disa ditё mё parё pamё skenёn tymuese nё Parlamentin e Kosovёs dhe tё fundmin demonstrim anti Demarkacion. Dhe Kosova mori votimin pushtues tё 8200 ha hapёsirё tё Kosovёs qё iu dhanё Malit tё Zi, sepse vlerё mё tё madhe ishin VIZAT !
E rёndё!
Jo mё shumё se njё orё pas kёsaj ndoqa opinionin e mbrapshtё tё Baton Haxhiut me kryecinizmin e tij tё dukshёm dhe shfaqjen e dhёmbit tё tij tё fshehtё plot helm qё e kishte pёrgatitur qysh mё parё pёr ligjёrimin viziv nё mediumin e Klanit:
“Mёkati i Komisionit Bulliqi e Florim…mёkat ndaj qytetarёve tё Kosovёs!” Ishte dhёmbi i Luçiferrit kundёr dy gjeohartografёve tё shquar tё Kosovёs, nё mё shumё se sa 100 kumtime, 200 harta e skica, krahasime e qasje pёr sqarimin e veprёs mbrojtёse pёr Gjeohapёsirёn e Kosovёs sё prerё…
“A ka sy e faqe Baton Haxhiu!?” shkruan z.Myslim Pashaj.

(Përgatiti kryeredaktori i pashtriku.org, Sh. Berisha)

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura