NDERIM DËSHMORËVE TË KOMBIT NË SHTUTGART (1996 – 2001)

NDERIM DËSHMORËVE TË KOMBIT NË SHTUTGART (1996 – 2001)

Nga Sheradin Berisha

Shtutgart, (Bad Cannstat) 14 janar 1996: Homazhe dhe tubim përkujtimor tek varrezat e dëshmorëve: Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka e Bardhosh Gërvalla, të organizuar nga Lëvizja Popullore e Kosovës D.J.V.

_________

Në foto (nga e majta) Emrush Xhemajli, Tafë Tafa, Fazli Veliu, unë, Rexhë Ibërdemaj (duke mbajtur fjalim), Gafurr Elshani dhe Ibish Neziri …

***

ME SHOKËT E LËVIZJES

Shtutgart (Bad Cannstatt), 15 janar 2000: Te varret e dëshmorëve – Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, me veprimtarët e Lëvizjes: Sabri Kiçmari (gjatë luftës ishte përfaqësues Politik i UCK’së për diasporë), Kushtrim Hadergjonaj, Jetmir Ferizi, Enver Rrahmani, Ismet Badallaj…

***

ME VETERANËT E LËVIZJES

Verë 2001

Një kujtim: Shtutgart – Bad Cannstatt, te varret e dëshmorëve – Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, me veteranët e Lëvizjes Kombëtare: Mehmet Hajrizi, Gani Sylaj, Jashar Alia, Idriz Mehmeti, Faredin Tafallari…

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura