NDERIM TRE PISHTARËVE TË UÇK-së, ZAHIR PAJAZITI, HAKIF ZEJNULLAHU DHE EDMOND HOXHA

Në 26 vjetorin e rënies

NDERIM TRE PISHTARËVE TË UÇK-së, ZAHIR PAJAZITI, HAKIF ZEJNULLAHU DHE EDMOND HOXHA

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 31.01.2023

Më 31 janar 1997 në orën 16:05 min., në një pritë të organizuar nga forcat policore serbe, në fshatin Pestovë të Vushtrrisë, u vranë tre luftëtarët gueril të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK-së):

1. Zahir Pajaziti (1962 – 1997);

2. Hakif Zejnullahu (1962 – 1997); dhe

3. Edmond Hoxha (1975 – 1997).

Ishin pishtarët e parë të UÇK-së që ndriçuan rrugën për luftën tonë çlirimtare kundër Serbisë pushtuese!

Qoftë i përjetshëm kujtimi dhe lavdia për Dëshmorët e Kombit🤝

__________

SHISHMONI BAZA E UÇK-së (VIDEO)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura