NË NJË VJETORIN E VDEKJES – MË 22 SHKURT 2015 NË ZVICËR ORGANIZOHET NJË TUBIM PËRKUJTIMOR PËR VETERANIN E UҪK’së, MUHARREM DINA – MIXHA

Pashtriku.org, 20. 02. 2015 – Më 20 shkurt 2014, pas një sëmundje të rëndë, në moshën 71 vjeçare ndërroi jetë veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe veprimtar i hershëm i Ҫështjes sonë Kombëtare, Muharrem Dina – Komandant Mixha. Gjatë jetës së tij Muharrem Dina ka vepruar me përkushtim të madh për çlirimin dhe bashkimin e të gjitha viseve shqiptare në një shtet të vetëm shqiptarë!
***

Në një vjetorin e vdekjes së Komandant Mixhës, Lëvizja Popullore e Kosovës, d.j.v dhe bashkëveprimtarët e tij në Zvicër, më 22 shkurt 2015 në orën 13:00, organizojnë një tubim përkujtimor.
Tubimi mbahet në këtë adresë:
HOTEL WINKELRIED
LANDSTRASSE 36
5430 WETTINGEN
Për t’u informuar më gjerësisht rreth tubimit, mund të kontaktoni Këshillin Organizativ në nr.: ++41 (0) 56 426 76 14 ose në adresën elektronike: [email protected].
(Editori i pashtriku.org, Sh. Berisha)
***

Muharrem Dina, Komandant MIXHA
UÇK Muharem Dina -Mixha 28 mars 2013
 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura