NË VITIN 2015 ËSHTË BËRË PATENTIMI I COVID19 (VIDEO)

NË VITIN 2015 ËSHTË BËRË PATENTIMI I COVID19 (VIDEO)

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 12 tetor 2021

Asgjë nuk ndodhë rastësisht!

“Espacenet” për kërkimin e patentave, është faqe zyrtare e Zyrës Evropiane të Patentave (Europäisches Patentamt/European Patent Office).

Në këtë faqe me – US2020279598 është regjistruar patenta: “Sistemi dhe metoda për testimin e COVID-19” (System and Method for Testing for COVID-19).

Patenta është dhënë më 13.10.2015 (5 vjet përpara shfaqjes për herë të parë të COVID19 në Wuhan të Kinës, në nëntor 2019)! Ndërkaq data e lëshimit ka ndodhur më 03.09.2020!

Shpikësi dhe aplikuesi i “sistemit dhe metodave për testimin e COVID-19” është ROTHSCHILD RICHARD (GB) nga Britania e Madhe!

Kjo dëshmi tregon se COVID19 është një plandemi laboratorike e Bankierëve …

Shikoni dëshminë (nënvizimet me vijë të kuqe) në foto :

***

Për më tepër shikoni videon:

https://www.facebook.com/sheradin.berisha/videos/10217714491430451

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura