NGA NISHI TEK MOLLA E KUQE, NJË MASAKËR E TMERRSHME MBI POPULLIN SHQIPTAR!(FOTO+VIDEO)

Pashtriku.org, 19 nëntor 2017: Një udhëtim i dhimbshëm mes të shkuarës e të tashmes, që risjell një prej masakrave më të tmerrshme mbi popullsinë civile shqiptare.
Nga Nishi tek Molla e Kuqe, ku ka qenë dikur kufiri shqiptar? Si u zbrazën këto territore (rreth 700 fshatra shqiptare)? Çfarë ka mbetur ende sot e kësaj dite atje?Një udhëtim i jashtëzakonshëm që nuk duhet humbur. Fshatrat me emra shqiptarë, ku sot nuk ka asnjë banor të tillë…një udhetim nga Nishi në Mollë të Kuqe.
Shikoni të plotë dokumentarin e gazetarit tonë të shquar, Marin Mema.

Gjurmë Shqiptare – Nga Nishi tek Molla e Kuqe

Për më tepër shikoni këtë dokumentar:
Molla e kuqe Dokumentar Pjesa (1)


 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura