NJË FITORE E MADHE NË FRANCË: SENATI HEDH POSHTË PROJEKTLIGJIN PËR VAKSINIKMIN ME DETYRIM

NJË FITORE E MADHE NË FRANCË: SENATI HEDH POSHTË PROJEKTLIGJIN PËR VAKSINIKMIN ME DETYRIM

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 14 tetor 2021

“Mund të mos jemi përgjegjës për situatën në të cilën gjendemi, por do të jemi, po nuk bëmë asgjë për ta ndryshuar”. Martin Luther King (1929 – 1968)

Falë protestave të vazhdueshme të popullit francezë kundër vaksinimit me detyrim, dje Senati Francez e ka hedhur poshtë projektligjin e propozuar për vaksinimin me detyrim!

Në seancë ishin prezent 340 senatorë, ndërsa

Votuan 326 senatorë.

– Për votuan 64

– kundër votuan 262

Një fitore madhe për popullin francezë!

#Jo vaksinim me detyrim!

***

Covid-19: Senati hedh poshtë ligjin e propozuar për vaksinimin e detyrueshëm

Covid-19: le Sénat rejette la proposition de loi sur l’obligation vaccinale

https://www.publicsenat.fr/article/parlementaire/covid-19-le-senat-rejette-la-proposition-de-loi-sur-l-obligation-vaccinale

***

Covid-19: Senati refuzon projektligjin për vaksinim të detyrueshëm

Covid-19: le Sénat rejette la proposition de loi instaurant la vaccination obligatoire

Shikoni këtu videon:

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura