KËRKOHET DORËHEQJE PËR PËRGJEGJËSIT E DEKLARATËS TENDENCIOZE NË MINISTRINË E PUNËVE TË JASHTME TË KOSOVËS – KUNDËR DIPLOMATIT JOSEPH DIOGUARDI

Oslo, 05.05.2015 – Shqiptarët në Norvegji, të organizuar në qendrën Kulturore e Informative, Mekuli Press,, kërkojnë llogari nga MPJ e Kosovës për fjalët ofenduese, jodiplomatike e armiqësore ndaj mikut, patriotit, zëdhënësit e diplomatit, z. Joseph DioGuardi. Diaspora shqiptare në Norvegji është e shqetësuar dhe e brengosur me skandalet e njëpasnjëshme të MPJ të Kosovës. Dorëheqja e ambasadorit të Kosovës në Beograd, e kryer nga trysnia e MPJ-së, për shkak të fjalisë së qëlluar e me vend të tijë se: “pa e njohur Serbia pavarësinë e Kosovës, nuk ka normalizim të marëdhënjeve…”, dhe tani sulmi i egër e i papërmirësueshëm i MPJ-së ndaj diplomatit DioGuardi, janë tregues se diplomacia e Kosovës po udhëhiqet nga joprofesionalistë e diletant politik. Vetëm dorëheqja e të papërgjegjshmëve dhe sharlatanëve politik, të punësuar në MPJ, është e logjikshme dhe e arsyeshme në këtë rast, – u tha, ndër tjerash, në këtë takim rasti. (MekuliPress)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura