NJË TAKIM MBRESËLËNËS MIDIS BASHKËVEPRIMTARËVE  

NJË TAKIM MBRESËLËNËS MIDIS BASHKËVEPRIMTARËVE  

Nga Naser Kuka, Kaçanik 21 Tetor 2022

Sheradin Berisha është njëri nga veprimtarët e gjithanshëm dhe konstant në përpjekjet tona çlirimtare, është kontribues veteran dhe pjesmarrës aktiv në të gjitha çështjet dhe proceset tona kombëtare, është mishërim i idealizmit kombëtar dhe udhëpërshkrues i përkushtuar me devotshmëri prej patrioti revolucionar e atdhedashës. Ai vazhdon ta jetësojë në histori lavdinë e të djeshmës.

Katër vite më parë ishim bashkë… kurse  njohja jonë në themel ka angazhimet e përbashkëta për çështjen e Kosovës dhe të çështjes shqiptare në Ballkan.

***

Nga Sheradin Berisha, Shtutgart, 21 Tetor 2018

Një takim mbresëlenës me bashkëveprimtarin, Naser Kuka – në qendër të Shtutgartit – pikërisht në atë shesh (që lidhë rrugën – shetitore Konigstrasse) ku janë organizuar shumë protesta e demonstrata, në shërbim të çështjes kombëtare shqiptare. Pesë orë bashkëbisedim për 20 vjet veprimtari kombëtare…

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura