PANDEMIA E GËNJESHTRAVE!

Kontrolli i fshehtë i vendeve nga OBSH!

Ish-punonjësja e OBSH-së Astrid Stuckelberger:

PANDEMIA E GËNJESHTRAVE!

Nga Dr. Peter F Mayer, më 11 Prill 2022

Astrid Stuckelberger ka 30 vjet përvojë si studiuese. Në vitet 2009-13 ka punuar në OBSH me specialitet në pandemi. Ajo ka botuar 180 botime dhe 12 libra. Dhe ajo është një nga kritiket më të informuara për pandeminë dhe masat që lidhen me të. Në një intervistë me një revistë norvegjeze, Stuckelberger tha se ishte më e shqetësuar sepse vaksinat nuk janë vaksina, por “një eksperiment bioteknologjik, sintetik”.

Për shkak se vaksina përmban organizma të modifikuar gjenetikisht (OMGJ), njerëzit duhet të ishin të informuar për përmbajtjen e vaksinës. “Unë nuk jam frikësues, thjesht dua të përdor shkencën për të shpjeguar gënjeshtrat, korrupsionin, propagandën… Dhe për dëmet e shkaktuara nga vaksinat. Sepse unë jam eksperte e shëndetit publik dhe shkencës.”

Stuckelberger gjithashtu theksoi se “OBSH nuk është e njëjta organizatë si dikur”. Kishte një ndryshim në vitin 2016, shpjegoi ajo.

“Ishte e veçantë: Organizata si GAVI – Aleanca Globale për Imunizimin e Vaksinave e udhëhequr nga Bill Gates – erdhën në OBSH me financim në 2006. Që atëherë, OBSH ka evoluar në një lloj të ri organizate ndërkombëtare. GAVI fitoi gjithnjë e më shumë ndikim dhe imunitet total, më shumë se diplomatët në OKB. GAVI mund të bëjë çfarë të dojë, policia nuk mund të bëjë asgjë.”

OBSH u auditua në vitin 2014 dhe më pas u bë më shumë një kompani me shtete si filiale.

“Kur isha përgjegjës për marrëdhëniet ndërkombëtare në OBSH në 2013, pashë që GAVI ishte gjithnjë e më i përfshirë. GAVI prezantoi një plan veprimi global për imunizimin 2012-2020. Kjo do të thotë tetë vjet që GAVI ishte në kontroll. Bill Gates u kujdes për vaksinat, ai u kujdes për to.”

OBSH ushtron pushtet të madh mbi vendet, tha ajo. “Të gjitha vendet kanë qenë të lira. Por tani, kur bëj intervista nëpër botë, shoh se çdo vend është pjesë e një ‘kompanie të OBSH’. OBSH nuk është më një organizatë demokratike e anëtarësimit si OKB-ja. Qeveritë e ndryshme përbëjnë bazën e “kompanisë”. Kjo është logjikisht në përputhje me atë që po ndodh tani, sepse “korporatat” duan të kontrollojnë paratë, bizneset dhe njerëzit. Është si skllavëri. Taksat që paguajmë i shkojnë qeverive që i nënshtrohen “Korporatës”. Ndër organizatat shumëkombëshe si GAVI”.

Marrëveshja ndërmjet GAVI, Bankës Botërore dhe OBSH-së

“GAVI, Banka Botërore dhe OBSH kanë hyrë në një marrëveshje të quajtur IFFM: Financa Ndërkombëtare për Imunizimin. Vendet tona, njerëzit tanë, paguajnë OBSH-në, Bankën Botërore dhe GAVI për të drejtuar programet e tyre të imunizimit. Kjo do të thotë se e gjithë popullata duhet të vaksinohet. Nëse shikoni planin e GAVI-t, mund të shihni se ata e kishin këtë si synim nga 2012 deri në 2020. Por më pas nuk funksionoi, ata duhej të fillonin një pandemi.”

Ajo tha se pandemia ishte sigurisht e planifikuar. “Këtë mund ta shihni në të gjitha dokumentet. Kushdo mund t’i analizojë ato, ato janë të hapura, para syve tanë.”

Ajo vuri në dukje kërkimin e profesorit të Universitetit të Stanfordit, John Ioannidis, që tregon se vdekshmëria në vitin 2020 nuk ishte më e lartë se në vitet e tjera. “Kjo është një gënjeshtër, jo një pandemi. OBSH-ja pranon se shkalla e vdekshmërisë nuk është më e lartë, por nuk e ka shpallur pandeminë të mbaruar”, shtoi ajo.

Stuckelberger tha se ajo nuk e konsideron veten një sinjalizuese, por një eksperte për shëndetin publik, mjekësinë dhe shkencën. Por ndjekësit e Gates i kanë shpallur luftë asaj. “Universitetet e Gjenevës dhe Lozanës më kanë ndërprerë të gjitha kurset. Jam në gjyq, po më sulmojnë. Ata duan të ma marrin patentën mjekësore, po përpiqen të thonë se nuk jam kompetent, po gënjej. Kjo vlen për të gjithë studiuesit që thonë këtë, tani jemi disa mjekë që paralajmërojnë vdekjen pas vaksinimit. Është e rrezikshme që profesionistët të flasin për këtë.”

Një sërë studimesh dhe mjekësh kanë treguar se ka një trajtim për Covid-19.

Stuckelberger, e cili jeton në Gjenevë, beson se zgjidhja është t’i kthehemi jetës së vjetër komunitare: “Duhet të organizojmë një sistem social paralel. Duhet të kthehemi në ‘Epokën e Vikingëve’. Ajo ka mbërritur në Zvicër, shumë gjëra këtu i kanë rrënjët në epokën e vikingëve. Mendoj shumë për këtë – në Norvegji mund të ktheheni në bujqësi.”

“Njerëzit janë mashtruar. Ata nuk e panë që ishte propagandë. Dhe se politika dhe përkufizimet kanë ndryshuar.”

————–

Burimi:

Ehemalige WHO-Mitarbeiterin Astrid Stuckelberger: ‚Pandemie der Lügen‘ / 11. April 2022 / von Dr. Peter F. Mayer 👇👇👇

***

SHTOJCË

Denoncuesja Dr. Astrid Stuckelberger: Kontrolli i fshehtë i vendeve nga OBSH

Kushdo që ka pyetur veten se pothuajse i njëjti tenor mbizotëron në mbarë botën kur bëhet fjalë për pandeminë e koronës dhe masat e koronës, do të marrë raportin e mëposhtëm nga sinjalizuesja e OBSH-së, Dr. Astrid Stuckelberger një shpjegim të besueshëm për këtë fenomen. OBSH përcakton qeveritë e pothuajse të gjitha vendeve! Si rezultat, një lloj qeverie botërore ka ekzistuar de fakto për një kohë të gjatë.

Dëgjoni zbulimet emocionuese të punonjëses së OBSH-së për një kohë të gjatë.

Kliko këtu 👇👇👇

https://gloria.tv/post/SdsdAZTnMGK44tzer6JXnGLd1#10

/ Përgatiti në shqip Sheradin Berisha, Facebook 14 Prill 2022/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura