SHERADIN BERISHA: ALBIN KURTI I VV’së MBRËMË FOLI SI ISA MUSTAFA I LDK’së!!!

Pashtriku.org, 25 shtator 2018: Mbrëmë Albin Kurti i VV’së në Interaktiv të KTV’se, foli pikë për pikë sikur Isa Mustafa i LDK’së! Sot ata u takuan në shtëpinë e isës, dhe biseduan për ta ‘ndalur’ Hashim Thaçin me të cilin Isa në vitin 2014 bëri koalicion qeverisës, pasi iku nga VLAN’i (ku ishte në bllok me Albinin, Ramushin dhe Fatmirin)!
U takua me këtë isa, i cili në gusht 2015 në Bruksel e nënshkroj marrëveshjen me A.Vuçiqin për ZAJEDNICËN, bazat e të cilës ia kishte vënë Hashimi në 19 prill 2013, kur e nënshkroj marrëveshjen e parë në Bruksel me I.Daçiqin!
Është po i njejti Isa, i cili në 26 shkurt 2016 me votat e LDK’së e bëri Hashimin president. E bëri president në gjendje të jashtëzakonshme, pikërisht në kohën kur Alibin Kurti i VV’së bashkë me Ramushin e AAK’së dhe Fatmirin e Nismës (që sot janë bashkë me PDK’në e Kadri’hashimit) protestonin brenda e jashtë Kuvendit!
***
Ky soj politikanësh (si të tillë) janë mishmashi (hibridi) politikë e institucional i këtij vendi!!!
***
– A mund të ketë ndryshime nga ky mishmash hibridësh?
– Jo, kurrë!
Albin Kurti i sotëm duket se çdo ditë e më tepër po largohet nga Albin Kurti i djeshëm, dhe kësisoj nesër nëse bëhet kryeministër i Kosovës, mund të jetë shumë pak kryeministër i shqiptarëve, e më shumë kryeministër i konjukturave të brendshme dhe ndërkombëtare! Qofsha i gabuar!!!/
***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura