PASHTRIKU: GËZUAR 28 NËNTORIN 1912! PUNË TË MBARË NË BËRJEN E SHQIPËRISË SË BASHKUAR!

Pashtriku.org, 26. 11. 2013 – Shqiptarët në gjithë gjeografinë etnike, tashmë shpirtin dhe mendjen e tyre e kanë të përqendruar, te dita më e Madhe në historinë tonë Kombëtare, atje ku ka filluar numërimi i këtyre 101 vjetëve, më 28 Nëntor 1912, pra në këtë ditë pikënisjeje për Pavarësinë e Shqipërisë në kufijtë e saj Etnik. E quaj pikënisje për pavarësi, sepse më 28 nëntor 1912 – Shqipëria u shpallë e pavarur, në etnikumin prej 121.319 km², por nuk u bë e tillë, mbeti e pabërë në tërësinë e saj. Prandaj Shqipëria duhet të bëhet e Plotë! Gëzuar 28 nëntorin 1912 – këtë pikënisje të Pavarësisë! Punë të mbarë në bërjen e Shqipërisë së Bashkuar! (Kryeredaktori i pashtriku.org, Sh.Berisha)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura