PAVARËSIA

PAVARËSIA

Dhjetë shkronja në një emër

Në çdo shpirt e në çdo zemër

Ndërtojnë emrin Pavarësi

Fjalë e shenjtë për çdo njeri

Ne me shekuj e ëndërruam

Me fitue të shtrenjtën Liri

Asnjëherë nuk u pajtuam

Me que jetën në robëri.

Sot ballëlartë e shumë krenarë

Gëzojmë lirinë e pavarësinë

Trembëdhjetë vite rrita jonë

Të sigurtë kemi ardhmërinë

Në vigjilje të 17 Shkurtit

Bashkojmë zemrat e hedhim valle

Gëzojnë fëmijët në prehër të nënave

Për këtë festë mbarëkombëtare

Pavarsinë që sot e gëzojmë

Borgj ua kemi çlirimtarëve

Bacë ADEMIT e RUGOVËS

Bashkë me ndihmën e ndërkombëtarëve.

ARGJIRA UKIMERI – MR.SC. PEDAGOGE

SHKURT 2023, PRIZREN

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura