PËR HARRESTARËT E GJENOCIDIT SERB!

PËR HARRESTARËT E GJENOCIDIT SERB!

Nga Sheradin Berisha

Shkrimtari dhe filozofi amerikan me origjinë spanjolle, George Santayana, (1863-1952), ka thënë: “Kush e harron të kaluarën është i dënuar ta përsërisë atë”!

Këto janë këmbët e një çlirimtari! Kujdes (!) mos e përdhosni këtë sakrificë sublime!

***

MILET PA IDENTITET!

Gebelsi i Millosheviqit i fiton rreth 1 miliardë € në vit prej mallrave që i blejnë kosovarët e Republikës së Ahtisarit, dhe shkojnë e përkulen pa u skuqur te varri i Adem Jasharit!

Total
0
Shares
1 comments
 1. HEU, PËR HARRESTARËT E GJENOCIDIT SERB!” EU, ZËR VARRESZARËT GJENOCID-ETNOCID VERB
  EU, PA A DËGJONI OUH, A PËRGJONI; Q’PO NA THËRRASIN DHE PO NA PËLCASIN, HOLOKAUSTET
  MË GJENOCIDALE, MË KANIBALE, MË KASTRAOFALE; NGA BANDAT TERRORISTE MËSA TRANDAT
  MË FERRORPISTE; TË RUSO SERBEZO JUGOGOSLLAVE AH, PUSO KERMEZO TUGOSHKAVE; E PSE,
  NA GLLABERUAN E SHKATRRUAN MBI 80% POR SE, HORRSE; ENDË KËRKOJNË, TENTOJNË 100%
  TERË SHQIPTARINË?! ZERI DHE NDERI I HERONJVE DHE MARTIRËVE, LUTETARË ORE ÇLIRMTARË,
  DUKE THIRRUR, KUKE NA SHQIRRUR, NGA VARRI DHE MU NGA ZJARRI; QË KALLEN ASHTA EDHE
  RRASHTA, SKELETE DHE NGELETRE, VETËM PSE NUK PO PLOTSOJMË AS PËRKUJTOJMË AH OR
  AMANETIN DHE TESTAMENTIN E KRYELEGJENDËS ADEM KRLEGJENDARIT KRYE UÇK BETIM OR
  PENDIM PËR SHKELJEN DHE NGELJEN, NDRRRIMIN DHE NENSHTRIMIN, MBI FLAMUR O, HIMNE
  SI DHE, DHE IDETITET EDHE INTEGRITET! Q’THOT BETIMI ÇLIRIMTARIT: NËSE REFUZOJ T’ÇLIRIOJ
  ÇDO CEP TË TROJEVE MBARË SHQIPTARE, MERITOJ QË TË DENOHËM ME VDEKJE PËR TRADHTI
  MBARË KOMBËTARE, MBARË SHQIPTARE!!” ZERI PO KUMBON PREJ TOKE E TERË BREZE QIELLI, ËH, NDERI USHTON OOOJ LOKE GJERË RREZE DIELLI!!.-AI QË NUK MËSOJË NGA HISTORIA DO TA
  PËSOJË DHE, DO T’I PËRSERITEJ, STRESEVRITEJ, NGA MIZORIA AIII, NGA KRIZOMRIA! MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura