POLITIKANËT E PANDËRGJEGJSHËM

POLITIKANËT E PANDËRGJEGJSHËM

Nga Sheradin Berisha

“Votoni për njeriun që premton më pak, sepse ai do t’iu zhgënjejë më pak”- Bernard Baruh (1870 – 1965)

Në Kosovë dhe jo vetëm, politikanët mbijetojnë në politikbërje, në saje të manipulimit me vullnetin dhe dëshirat e votuesve!

Politikanët e pandërgjegjshëm nuk kanë frikë prej militantëve dhe klientelës së tyre. Ata frikohen prej votuesve të ndërgjegjshëm e të pakorruptuar. Prandaj në momentin që korruptojnë dhe mashtrojnë të mirët, jeta e tyre në politikë zgjatet!

Fatkeqësisht sot kemi shumë njerëz të mirë, të cilët politika i ka tjetërsuar, për interesin e tyre vetjak, duke shkelur mbi interesin e përgjithshëm publik!

Pa ndryshuar kjo mendësi nuk mund të ketë zhvillim të mirëfillt në shoqëri!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura