PROFETI I BIOTERRORIZMIT PARALAJMËRON SULME TERRORISTE TË LISË DHE PANDEMITË E RADHËS!!!

Te zgjimi është shpëtimi 🤝

PROFETI I BIOTERRORIZMIT PARALAJMËRON SULME TERRORISTE TË LISË DHE PANDEMITË E RADHËS!!!

Bill Gates paralajmëron për sulme terroriste të lisë ndërsa kërkon fonde kërkimore

Thomas Kingsley, 9. 11. 2021 

Bill Gates paralajmëroi se bioterrorizmi mund të jetë një kërcënim më i madh se epidemitë që ndodhin natyrshëm

Bill Gates ka paralajmëruar qeveritë që të përgatiten për sulme terroriste të lisë dhe pandemitë e ardhshme duke investuar miliarda në kërkime dhe zhvillim.

Z. Gates i bëri komentet në një intervistë të Policy Exchange me kryetarin e komitetit të përzgjedhur shëndetësor Jeremy Hunt.

Ai tha se vende si SHBA dhe Britania e Madhe duhet të shpenzojnë “dhjetëra miliarda” për të financuar kërkimin, duke shtuar se megjithëse mund të jetë i shtrenjtë, mund të çojë në çrrënjosjen e gripit dhe të ftohjes së zakonshme.

“Shpresoj se në pesë vjet mund të shkruaj një libër të quajtur, “Ne jemi gati për pandeminë e ardhshme”, por do të duhen dhjetëra miliarda në Kërkim dhe Zhvillim – SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë pjesë e kësaj”, ai tha.

“Do të duhen ndoshta rreth një miliardë në vit për një Task Force pandemike në nivelin e OBSH-së, e cila po bën mbikëqyrjen dhe në fakt po bën atë që unë i quaj ‘lojërat e mikrobeve’ ku ju praktikoni.”

Themeluesi i Microsoft sugjeroi se ‘lojërat e mikrobeve’ mund t’i përgatisin kombet për bio-terrorizëm, siç janë sulmet e lisë në aeroporte. Gates paralajmëroi se epidemitë e shkaktuara nga bioterrorizmi mund të jenë më të këqija se ato që ndodhin natyrshëm.

Bill Gates po u bën thirrje qeverive të investojnë në kërkime dhe zhvillim

Z. Gates hodhi dritë mbi risitë e dobishme mjekësore që mund të vijnë nga rritja e investimeve në kërkim dhe zhvillim.

“Gjëja e bukur është se shumë nga Kërkimi dhe Zhvillimi që duhet të bëjmë për të qenë gati për pandeminë e ardhshme janë gjëra të tilla si bërja e vaksinave të lira, të kesh fabrika të mëdha, çrrënjosja e gripit, heqja e të ftohtit të zakonshëm, bërja e vaksinave që thjesht t’ju bëjnë pak. vishni krahun tuaj, gjëra që do të jenë tepër të dobishme edhe në vitet kur nuk do të kemi pandemi”, tha ai.

Ai shtoi se do të vazhdojë të flasë për gatishmërinë ndaj pandemisë, si pjesë e punës së tij si filantrop.

Ai tha: “Pra, së bashku me mesazhin e klimës dhe luftën e vazhdueshme kundër sëmundjeve të të varfërve, gatishmëria ndaj pandemisë është diçka për të cilën do të flas shumë.

“Dhe unë mendoj se do të gjejë tokë pjellore sepse, e dini, ne humbëm triliona dollarë dhe miliona jetë. Dhe qytetarët presin që qeveritë e tyre të mos lejojnë që kjo të ndodhë më.”

———–

Burimi:

Bill Gates warns of smallpox terror attacks as he seeks research funds

/ Thomas Kingsley, 09. 11. 2021

https://www.independent.co.uk/news/science/bill-gates-smallpox-terror-attack-b1958789.html

============

Nën rrogozë të luftës në Ukrainë “profeti” i PLANdemisë po punon për PLANdeminë e radhës …

PLANDEMIA E BILL GATES ME “LINË E MAJMUNIT”! VAKSINA E GATSHME QYSH NË VITIN 2019!!!

Emergjencë e papritur e lisë së majmunit? A e dini se ka tashmë një vaksinë të miratuar në 2019? Merreni me mend se kush qëndron pas…

Ngjarjet e padëshiruara, 19 maj 2022

Ndërsa rastet e lisë së majmunëve po rriten gradualisht në mbarë botën, nxitimi i vaksinave sapo ka filluar … por sa prej tyre e dinë se ekziston tashmë një vaksinë e miratuar nga FDA kundër kësaj sëmundjeje shumë të rrallë në 2019?

Tingëllon vërtet e çuditshme, pse duhet prodhuar dhe miratuar shpejt një vaksinë kundër një sëmundjeje të çrrënjosur thelbësisht (lisë) dhe kundër lisë së majmunëve, një sëmundje shumë e rrallë me shpërthime të vogla deri tani të kufizuara dhe shumë të menaxhueshme?

Përgjigja është në një emër dhe është gjithmonë e njëjtë: BILL GATES.

Në nëntor 2021, ndërsa e gjithë bota ishte e bllokuar për shkak të pandemisë së koronavirusit, Bill Gates po merrte pjesë në një takim të madh të Policy Exchange, i cili është grupi kryesor i mendimit në Mbretërinë e Bashkuar. Presidenti i Fondacionit Bill dhe Melinda Gates dhe deputeti i nderuar Jeremy Hunt, kryetar i komisionit të përzgjedhur për shëndetin, diskutuan potencialin për pandemitë e ardhshme në këtë kontekst.

Në një diskutim të gjerë më 4 nëntor 2021, Gates bëri thirrje për një task forcë të re ndërkombëtare për pandeminë, me një buxhet prej rreth 1 miliard dollarë në vit.

Sipas themeluesit të Microsoft, qeveritë duhej të nxitonin për të investuar miliarda në kërkim dhe zhvillim për t’u përgatitur për pandemitë e ardhshme dhe sulmet terroriste kundër VA

Ky angazhim i ri përfshin simulimet e “lojës së mikrobeve” të pandemive të mundshme dhe sulmeve bioterroriste si sulmet e lisë në aeroporte. Science Times raportoi se lojërat e mikrobeve konsistojnë në angazhimin e “agjencive qeveritare për të simuluar skenarë të një katastrofe tjetër pandemike”.

Ndodh që ministrat e shëndetësisë të G7 po praktikojnë pikërisht sot për krizën e radhës. Në Berlin, ata po simulojnë një pandemi të lisë në vitin 2023. (…)

/ Përgatiti në shqip, Sheradin Berisha, Facebook Maj 2022 /

———–

Burimi:

Vaiolo delle scimmie emergenza inaspettata? Lo sapevate che esiste già un vaccino approvato…nel 2019? Indovinate chi c’è dietro…

eVenti Avversi Maggio 19, 2022

***

Traktati i Pandemisë: OBSH do të sundojë botën!

Der Pandemie-Vertrag: WHO soll die Welt regieren

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura