‘PSYCHO’ ROMANI ME TORTURA MESJETARE!

Pashtriku.org, 12 shtator 2018: Romani ‘Psycho” i shkrimtarit Ilir Muharremi, fitues i çmimit si libri më i mirë i vitit nga shoqata e shkrimtarëve të Pejës, rrëfen për mjeshtrit e përgjakshme, ngjarjet horror dhe mund të konsiderohet si romani më i përgjakshëm, tmerrues dhe shkatërrues. Që në faqet e para nuk shfaqet menjëherë tmerri, por nuk vonohet. Ky libër lexuesin e ngre në këmbë menjëherë në faqet e para dhe nuk e len të merr frymë deri në faqen e fundit. Dhuna, shfaqet e tmerrshme, seksi është bizar, vrasjet janë me tortura më të tmerrshme mesjetare. Në vazhdim po ju sjellim një fragment më torturues:
“Tani po fillojmë procesin e prerjes së gjymtyrëve dhe nxjerrjes së organeve. E para gjinjtë zonjë, të provojë thikën a është e mprehtë, por edhe nëse nuk është e mprehtë të dhemb më shumë. Ose të pres fytin, më lehtë të vdesësh menjëherë me pak dhimbje? Si thua për këtë ofertë? Apo t’i nxjerrë zorrët, ose të qaj në mjedis? Cila është më e mira? Ose, kam ende mjete të torturave ato sidomos mesjetare nga të cilat njerëzit rënkonin gjerë në vdekje zonjë. Në dhomën e madhe kam plot, a të sjellë Demin e tunxhtë? A e di si torturohet në të? Demin e tunxhtë e kam ndërtuar me një portë anash që mbyllet me shul, pasi viktimën e fus brenda. Viktima vendoset brenda demit, dhe poshtë vihet flakë, derisa metali bëhet i verdhë, gjë që tregon nxehtësinë e tij. Ndërsa viktima ulërinë. Në këtë rast, ti nga vuajtjet e mëdha, piqesh ngadalë deri në vdekje. Demi ishte disejnuar apostafat për të amplifikuar të ulëriturat e viktimës, duke bërë që të ngjajnë me rënkimet e demit. Të pëlqen kjo torturë? Jo më thua. Ja një torturë tjetër: Tortura e miut, mbi trupin tënd do ta vendos një kafaz me një mi brenda. Mbi kafaz një prush dhe zjarr. Miu, me qëllim për t’i ikur nxehtit të madh, detyrohet të gërmojë në trupin tënd duke të shkaktuar pasoja të rënda. Të pëlqen kjo? Ose këtë tjetrën: Majmuni spanjoll, duhet të të vendos me këmbë të hapura mbi strukturën e drunjtë të mprehtë në formën e shkronjës V. Më pas, mbi këmbët e tua do vendos peshë të rënda, derisa për njëfarë kohe trupi yt të ndahet në dysh. Besoj këtë më të preferuan time torturën e sharrës do e pëlqesh më shumë. Në këtë metodë ti ri me kokë-poshtë, në mënyrë që gjaku t’i shpëlajë fytyrën dhe të jesh e vetëdijshme gjatë torturës. Trupi yt sharrohet derisa të ndahet përgjysmë. Zgjidh njërën ose unë e zgjedh tash, në këtë çast. Të marrë sharrën ta provojmë torturën e sharrës, të parën. Eja të kap të fus në dhomën e elementeve të torturës së sharrës. Ashtu mos rezisto ngadalë, të vendos sipër, t’i lidh fort këmbët për drurin sipër, tash edhe duart fort, gojën e ke të mbyllur, shumë bukur, tash do filloj ta sharroj trupin. Derisa trupi sharrohet gjaku do ta shpërlajë fytyrën. Po filloj të sharroj, e di që dhemb, por duhet ta bëjmë. Po filloj, kjo sharrë nuk pret mirë, por kryesorja e bënë punën. Uh sa gjaku, shpejt do vdesësh zonjë Ja u sharrua pjesa e vagjinës, tash pjesët tjera dhe trupi yt ngadalë po ndahet në dysh, tamam mish i shijshëm i njeriu…”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura