REFUZIMI I VAKSINËS NË SUEDI!

FILE PHOTO: FILE PHOTO: Vials with a sticker reading, “COVID-19 / Coronavirus vaccine / Injection only” and a medical syringe are seen in front of a displayed AstraZeneca logo in this illustration taken October 31, 2020. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Nga arkivi im

Një vit më parë, 20 Prill 2021

REFUZIMI I VAKSINËS NË SUEDI!

Nga Sheradin Berisha

“Në Stokholm qindra doza të vaksinës “Astra Zeneca” kundër koronavirusit hidhen çdo ditë, sepse banorët refuzojnë të vaksinohen me të”, ka deklaruar mjeku suedez, Johan Styrud në televizionin suedez SVT.

Johan Styrud nga Shoqata Mjekësore e Stokholmit tha se nuk ishte e mundur të gjesh njerëz të tjerë të gatshëm të vaksinohen mjaft shpejt. Nëse vaksina nuk administrohet brenda pak orësh, ajo do të duhet të hidhet, tha Styrud.

Mediat suedeze kanë raportuar se pacientët anulojnë vaksinat e tyre të planifikuara kur mësojnë se do të marrin vaksinën AstraZeneca, për faktin sepse shkaktojnë mpiksjen e gjakut dhe për pasojë vdekjen e tyre!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura