RREZIKU I INFEKTIMIT ME COVID TE PERSONAT E VAKSINUAR!

RREZIKU I INFEKTIMIT ME COVID TE PERSONAT E VAKSINUAR!

Dëshmi shkencore!

AGJENSIA E SIGURISË SHËNDETËSORE NË MBRETËRINË E BASHKUAR KA RAPORTUAR NJË RRITJE TË RREZIKUT TË INFEKTIMIT ME COVID, TE PERSONAT E VAKSINUAR KRAHASUAR ME ATA QË JANË TË PAVAKSINUAR!

– Një individ i vaksinuar me 3 doza ka rrezikshmëri 4 herë të infektohet me Omicron, se sa individi pa asnjë dozë anti’Covid;

– Në spitale ka më shumë vdekje midis të vaksinuarve se sa të pavaksinuarve;

– Dr.Paul Aleksandër, ish Këshilltar i Shtëpisë së Bardhë për Covid – thotë, se marrja e vaksinës rritë rrezikun e infektimit!

– Sipas Dr.Aleksandër, në Mbretërinë e Bashkuar, në javën e tetë të vitit 2022 mbi 70% e infeksioneve me covid dhe shtrimeve në spital ishin të vaksinuar dhe 85% e VDEKJEVE kanë ndodhur në po të njejtën kategori;

– Dr.P. Aleksandër është kontaktuar nga shefi i Pfizer-it Albert Bourla, të cilit i është ofruar 1 milionë dollarë dhe pagesa mujore për të ndaluar së shkruari për pjesët kritike të Vaksinës PFIZER!!!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 6 Prill 2022

Më gjerësisht dëgjoni kronikën në kanali7 👇👇👇https://www.facebook.com/sheradin.berisha/videos/298573239018009

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura