RREZIKU NGA ZAJEDNICA DHE 44 MINISHTETET SERBE! (VIDEO)

RREZIKU NGA ZAJEDNICA DHE 44 MINISHTETET SERBE! (VIDEO)

Nga Sheradin Berisha

Rreziku nga ‘Zajednica’ dhe ’44 minishtetet serbe

_________________

RREZIQET NGA ZAJEDNICA, KISHAT DHE MANASTIRET SI “MINISHTETE SERBE”!

“Asociacioni i Komunave duhet të themelohet, duhet të njihet gjuha serbe dhe gjuha shqipe të jetë e barabartë në gjithë territorin e Kosovës, alfabeti cirilik duhet të jetë në të gjithë territorin e Kosovës dhe të njihet e drejta e 40 Kishave dhe Manastireve që të kenë territorin e garantuar të tyre dhe në pronat e tyre. Kështu ka qenë marrëveshja”, Xhavit Haliti, “Tëvë1 – Këndi i debatit”, më 28.07.2022.

Më gjerësisht kliko poshtë:

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura