SAIMIR LOLJA: SHPËTIMI SHQIPTAR I HEBRENJVE DHE USHTARËVE ITALIANË, GJATË LUFTËS II BOTËRORE

Pashtriku, 11 shkurt 2021: Më 30 Janar 2021 në Tv RTSh2 u kujtua „Dita e Holokaustit. Flitet për shpëtimin shqiptar të hebrenjve dhe ushtarëve italianë, si dhe një analizë e plotë e Besës arbërore-shqiptare. Në këtë emision flasin:
– Saimir Lolja – Anëtar i Shoqatës “Miqësia Shqipëri – Izrael”
– Rexhep Hoxha – Anëtar i Shoqatës “Miqësia Shqiperi – Izrael”
– Fatos Qoqja – Anëtar i Shoqatës “Miqësia Shqiperi – Izrael”
– Gentjan Dervishaj – Pastor
– Dr. Anna Cohen – Anëtare e Shoqatës “Miqësia Shqiperi – Izrael”
– Marcus de Rowe – I mbijetuar i Holokaustit

***
Emisioni NE: NË NDERIM TË DITËS SË HOLOKAUSTIT ” 30 Janar 2021 ” P 1
https://www.youtube.com/watch?v=iVoStkL3-dI

____________
Saimir Lolja:
THE ALBANIAN BESA – THE GOLDEN RULE
https://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/1_The%20Albanian%20Besa%20-%20The%20Golden%20Rule_2021-01-26_word%20format.pdf
***
THE RESCUE OF JEWS IN KOSOVA
https://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/2_The%20Rescue%20of%20Jews%20in%20Kosova_2021-01-26_word%20format.pdf
***
THE DIVISION SKANDERBEG AND YUGOSLAVIA NR. 3

https://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/3-The%20Division%20Skanderbeg%20and%20Yugoslavia%20Nr.3_2021-01-26_word%20format.pdf
***
THE HOLOCAUST AND THE ALBANIAN SALVATION
https://pashtriku.org/ngarkimet/dokumentet/4_The%20Holocaust%20and%20the%20Albanian%20Salvation_2021-01-26_word%20format.pdf

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura