KUSH E SHEMBI NDËRTESËN 47 KATËSHE NË NJU JORK, MË 11/9/2001?!

KUSH E SHEMBI NDËRTESËN 47 KATËSHE NË NJU JORK, MË 11/9/2001?!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 13 shtator 2021

Më 11 shtator 2001, në orën 17:25 minuta pasdite, për 30 sekonda u shemb befasisht ndërtesa e shtatë – 47 katëshe e Qendrës Botërore të Tregtisë në Nju Jork, pavarësisht se ajo nuk është goditur nga ndonjë “avion”, as nuk ishte dëmtuar nga ndonjë zjarr i madh. Pra, derisa dy Kullat Binjake u shembën nga lartë – poshtë me shpërthime ekplozive, ndërtesa 7 e QBT’së u shemb nga poshtë – lartë me minim, në formë klasike të rrëzimit me komandë!

Kush e shembi këtë 47 katësh, Bin Ladeni i shpellës Tora Bora nga Afganistani apo „Bin Ladeni“ i shpisë?!

Dhe, a u gjykua dikush për këtë akt kriminal?!

***

Shikoni si rrëzohet 47 katëshi i QBT’së!

30-Second Reel of Building 7 Collapse Footage

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­_____________

KUSH E GODITI PENTAGONIN, MË 11 SHTATOR 2001?!  

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura