SENATORI BOB GRAHAM: SULMET E 11 SHTATORIT 2001 KANË PASUR MBËSHTETJEN AMERIKANE! /FOTO + VIDEO/

Pashtriku.org, 13. 04. 2016: Ish-guvernatori i Floridas dhe senatori demokrat i SHBA, Bob Graham në televizionin kombëtar në Amerikë ka thënë, besoj se sulmet e 11 shtatorit 2001 (9/11) ishin një punë e brendshme. Të shtunën, CBS News ka lëshuar një shkurtim videoje për një episod të ardhshëm, në të cilën Graham pretendon se 19 rrëmbyesit nuk kanë kryer sulmet më 11 shtator 2001.
Unë mendoj se është e pabesueshme për të besuar se 19 persona, shumica e të cilëve nuk flasin anglisht, shumica e të cilëve kurrë nuk kishin qenë në Shtetet e Bashkuara më parë, shumica e të cilëve nuk kanë një arsim të lartë, mund të kenë kryer një detyrë të tillë të ndërlikuar, pa një mbështetje nga brenda Shteteve të Bashkuara .

Deri më tani, të gjithë ata që vënë në pikëpyetje tregimin zyrtar të sulmeve të 9/11 janë emërtuar si teoricienë komploti apo konspirativ. Por, anëtarët aktualë, senatorë – Kongresit, zyrtarë të SHBA-së, dhe Komisionerë të 9/11 vënë dyshimin për ngjarjen e ndodhur, dhe kjo tregon një histori ndryshe që njerëzit kanë dëgjuar zyrtarisht.
***
Për më tepër lexoni shkrimet dhe shikoni video’deklarimet e snatorit Bob Graham:

Senator Bob Graham: 9/11 Attackers had Help from Within U.S.

Top secret “28 pages” may hold clues about Saudi support for 9/11 hijackers
http://www.cbsnews.com/news/top-secret-28-pages-may-hold-clues-about-saudi-support-for-911-hijackers/
***
28 PAGES/
Former Sen. Bob Graham and others urge the Obama administration to declassify redacted pages of a report that holds 9/11
http://www.cbsnews.com/news/60-minutes-911-classified-report-steve-kroft/
***
28 PAGES OF MISDIRECTION
https://truthandshadows.wordpress.com/2015/09/18/28-pages-of-misdirection/#more-2842
***

28 pages: Secrets of the Congressional 9/11 report
Bob Graham: FBI Is Covering up Saudi Connection to 9/11

Bombshell! Sen. Bob Graham:Release/Declassify the 28 Pages of 9/11 Commission

Revealing the 9/11 Conspiracy Would Undo the Entire US-Saudi Alliance — Sen. Bob Graham (2/2)
https://www.youtube.com/watch?v=QWlZnnEbtuc&nohtml5=False
***
1/… Saudi Government’s 9/11 Connection and the Path to Disilliusionment – Sen Graham
https://www.youtube.com/watch?v=DlQgZlwZ7yQ&nohtml5=Fals
***
Bob Graham FBI covering up Saudi gov’t connection to 9/11 – Latest WORLD News April,14/2015
https://www.youtube.com/watch?v=JOC_cKXvh0Q
***
Bob Graham
http://www.911truth.org/tag/bob-graham/
Bob Graham
https://28pages.org/tag/bob-graham/

______________________

– E Vërteta e 11 shtatorit 2001 –

Një studim’analizë i editorit të pashtriku.org,
E vërteta mbi sulmet e 11 shtatorit 2001 në SHBA!
SHERADIN BERISHA: QEVERIA AMERIKANE ËSHTË PËRGJEGJËSE PËR SULMET E 11 SHTATORIT 2001! (FOTO+VIDEODËSHMI)
Pashtriku.org, 11. 09. 2015: (“Në politikë asgjë nuk ndodh aksidentalisht! Në qoftëse diçka ndodh duhet të jeni të sigurt se ajo është planifikuar në atë mënyrë”. Franklin D.Roosvelt 1882 – 1945, presidenti i 32’të i Shteteve të Bashkuar të Amerikës) – Ashtu sikurse në ekonomi që çdo ecuri zhvillimore planifikohet paraprakisht, edhe në politikë shkaktimi i krizave të ndryshme planifikohen, nuk ndodhin aksidentalisht, pra nuk zhvillohen spontanisht. Prandaj, edhe 11 shtatori 2001 (si një nga ngjarjet më të rënda të këtij fillimshekulli) nuk ka ndodhur aksidentalisht, por është planifikuar të ndodh në atë mënyrë, për t’i hapur rrugë luftës në Afganistanë (në vjeshtën e atij viti) dhe luftërave tjera të përgjakshme në Irakë e në shtetet tjera të Lindjes së Mesme!
***
ANALIZËN E PLOTË MUND TA LEXONI NË DY PJESËT E POSHTME:
PJESA E PARË:
SHERADIN BERISHA: E VËRTETA PËR SULMET E 11 SHTATORIT 2001 – NË SHBA (I) FOTO+VIDEO
https://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=3192
***
PJESA E DYTË:
SHERADIN BERISHA: E VËRTETA PËR SULMET E 11 SHTATORIT 2001 – NË SHBA (II) FOTO+VIDEO
https://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=3193

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura