SHERADIN BERISHA: AKTORËT DHE REGJISORËT E POLITIKËS!

Pashtriku, 22 dhjetor 2019: Në politik s’ka moral as humazëm, ka aktrim dhe nënshtrim! Rama dje hero, sot tradhtar! Ai nuk është as hero as tradhtar! Është aktor që luan me skenarin e sorosit regjisor! Aktrimi vazhdon derisa shqiptarët t’i vetëdijson!
***
Edhe në politik ka aktorë dhe regjisorë!
Aktorët luajnë lojën, ndërsa skenarin e projektojnë regjisorët!
Dhe rrjedhimisht përgjegjësia bjerë mbi regjisorët!
Eee, çfarë përgjegjësie kanë aktorët?!
Përgjegjësia e aktorëve është të luajnë sa më mirë, në menyrë që të duken sikur ata janë kryesorët, e jo regjisorët!
Në këtë kontekst rrjedhimisht, politikanët shqiptarë (e jo vetëm) vazhdojnë ta bëjnë lojën e aktorit, sipas skenarit të regjisorit!
Ndërkaq në televizion na duken, sikur ata janë kryesoret, e jo regjisorët!
Njerëz,
politika nuk ndërtohet mbi bazën e asaj që ne shohim në televizion!
Ajo përpunohet e ‘dizajnohet’ prapa ekranit!
Në politik, sikur të mos ishte sekreti, shumë vështirë do të mashtrohej mileti!
Kush s’e kupton këtë lojë, jeton në iluzone!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura