SHERADIN BERISHA: ‘DJALLI ME BRIRË’ PO BËHET I PAMËSHIRË!

Pashtriku, 2 tetor 2019: Kadri Veseli ky ‘Djalli me brirë’ në fushatë po bëhet i pamëshirë, sepse turmës me shumë KOKA (e me pak mend) po i shet DOKRRA, për nepotizëm e korrupsion, ndërkohë që ai në këtë drejtim është KAMPION!
***

 

 

KUSH ËSHTË DJALLI?!
Djalli në latinisht quhet “Diábolus”, ndërsa në greqisht “Διάβολος” – dhiavolos! Dhe nga kjo rrjedh fjala djall që do të thotë “shpifës – gënjeshtar” etj!
Në aspektin fetar djalli konsiderohet si ‘qënie’ që mishëron të keqen. Kjo ‘qënie’ njihet edhe me emrat: Satan, Lucifer etj.!
Në politik ekzistojnë shoqëri të fshehta, të cilat e adhurojnë Luciferin. Ky adhurim shtrihet, edhe te komuniteti i këngëtarëve, gazetarëve, të filmit, kulturës etj. Ndërkaq publikisht ky adhurim prezentohet me shenjën e “Djallit me brirë”, kështu siç po prezentohet dhe Kadri Veseli në fushatë!
Rrjedhimisht Luciferi është vetë “djalli me brirë”, i cili i fsheh qëllimet e tij të vërteta, pas një shqetësimi të rremë!
***
Pra thënë më troç e shqip:
Luciferi, Satani – është Ai që fut grindje, është shpifës, denoncues, akuzues; koftëlargu, naleti, dreqi, theqafi, lugati, i ligu, demoni, ai i prro(n)it, i kodrave, i malit, brinoç; sundimtar i errësirës, babai i rrenave, rrenacaku më i madh, mishërim i së keqes, qenie me thundra, me brirë, etj.etj.

Kadri Veseli ky ‘Djalli me brirë’ ! 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura