SHERADIN BERISHA: FITUESIT DHE HUMBËSIT!

Pashtriku.org, 17 maj 2017:

 

 

 

 

 

Sot, me një mik timin zhvilluam këtë bisedë:
Ai: kush po fiton (në këto zgjedhje)?
Unë: fiton politikani i pozitës dhe opozitës. Nuk do të hekin keq të dy palët! Ndërsa humb votuesi!
Ai: i bashkojnë tenderët!
Unë: po, ndërsa 70% e votuesve të varfër do të përballen me hallet e tyre të përditshme!
Ai: nuk kisha ditë, si jetohet!
Une: më mirë mik, rahat!
Ai: Rahat, por fukara!
Unë: më mirë i tillë, se faqezi!
Ai: të paktën, gjumi po me zë mirë, e nuk po i frikohem askujt!
Unë: të lumtë ne, që s’jemi llymos me këtë soj (politikanësh), pas luftës!…

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura