SHERADIN BERISHA: FUQIA E SISTEMIT TË KREDITEVE!

Pashtriku.org, 13 tetor 2018: Presidenti i 28’te amerikan, Woodrow Wilson (1913-1921) ka thënë se ‘industria amerikane menaxhohet nga një fuqi e padukshme, e organizuar, e ndërtuar, e kompletuar dhe e pakapshme’.
– Cila është ajo fuqi?!
– Është Sistemi i Krediteve!
Wilsoni lidhur me këtë sistem thotë:
“Monopoli më i madh i këtij vendi (SHBA) është ai mbi kreditin e madh. Një komb i madh industrial kontrollohet nga sistemi i tij i krediteve (bankierëve). Rritja e Kombit tonë dhe i të gjithë aktiviteteve tona, është në duart e disa njerëzve që kontrollojnë, ngrijnë dhe shkatërrojnë lirinë tonë ekonomike”!!!

Woodrow Wilson (1913-1921)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura