SHERADIN BERISHA: HASHIM, RAMUSH, KADRI, FATMIR – E KENI MBUSHUR KUPËN (!) THONI LAMTUMIRË POLITIKËS!!!

Pashtriku.org, 16 korrik 2018: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj, ju në saje të luftës së UÒªK-së u faktorizuat politikisht!
Dhe rrjedhimisht paslufta në politikë ju konsumoj pa masë!

Pse?!
Sepse për 19 vjet rresht në vend se ta zhvillonit Kosovën, ju e feudalizuat atë, duke krijuar mirëqenje dhe pasuri përrallore vetëm për feudet e kastës suaj!
Dhe në këtë mënyrë, Ju, duke e shfrytëzuar pushtetin, shtetin e shndërruat edhe në palçkë politike, me ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, me Zajednicën serbe dhe me marrëveshjet e tjera që priten të nënshkruhen gjatë procesit të negociatave të reja me Serbinë!!!
Dhe kështu rrjedhimisht e keni mbushur kupën, edhe pse miqtë tuaj si Xh.Rubin etj., ju kishin thënë me kohë që ta leni politikën!!!
Dhe kupa e mbushur me plotë durim, paknaqësi, zhgënjim e indinjatë të shqiptarëve, tashmë po derdhet!
Dhe Ju, tashmë nga këto rrethana ekzistuese nuk mund ta ndryshoni këtë gjendje, as të shkuarën tuaj, ama mund ta ndimoni të ardhmen e këtij vendi!
Si mund ta ndihmoni të ardhmen?!
Keni vetëm një rrugë!
T’i hapni rrugë ndryshimit të mendësisë politike, duke ikur nga politika!
Prandaj merrni guximin, thoni Lamtumirë politikës!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura