SHERADIN BERISHA: ISA MUSTAFA ANTIPODI I LDK-së!

Pashtriku, 24 dhjetor 2020: Kryetari aktual i LDK-së, Isa Mustafa në dhjetor të vitit 1989 ishte antipodi i LDK-së!
Pse?
Sepse LDK-ja u themelua më 23 dhjetor 1989, ndërsa isa më 8 dhjetor të atij viti, emërohet ministër në Këshillin Ekzekutiv të Kosovës (KEK), organ ky ekzekutiv i kryekriminelit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviç!

Sot, në 31 vjetorin e themelimit të LDK-së, Isa Mustafa me shpurën e tij e vizitoi varrin e antipodit Ibrahim Rugova!
Kjo maskaradë bënë vaki vetëm ndër shqiptari. Dhe ky dahi me krryle i mbanë ata rreth vetes që shtyhen me brryle!
Dhe ky krrylan me këta brrylanë, do të jenë njëra nga alternativat për votim në zgjedhjet që priten të mbahen në shkurt 2021!!
Ooo ju anëtarë të LDK’së, a votohen këta babaxhanë brrylanë hej, a jeni mirë në mend apo jeni çmend?!?
***
Foto 1: Isa Mustafa bashkë me kryeministrin e Haxhi Topit, Avdulla Hoti, dhe bashkpunëtorët e dalë boje – te varri i Ibrahim Rugovës;

Foto 2: Dëshmi, faksimili i gazetës “Rilindja”, 9 dhjetor 1989, në foto Isa Mustafa, i pari nga e majta duke dhënë betimim përballë Rrahman Morinës!!!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura