SHERADIN BERISHA: KLASA E KRIMINALIZUAR POLITIKE!

Pashtriku, 23 mars 2020: Një vit më parë (më 20 mars 2019) në rrjetin tim facebook kam shkruar:
“Pa ndryshuar ‘mentaliteti i robit’ në raport me liderin dhe partinë, s’mund të lirohemi nga kjo klasë e kriminalizuar politike!”

***
Një vit më pas “mentaliteti i robit” duket se është zvogluar, ndërsa klasa politike e kriminalizuar (PAN + LDK ) e cila për 20 vjet rresht në pushtet e ricikluar, po përpiqet për tu konsoliduar!
Por, një gjë të tillë nuk duhet lejuar, në këtë situatë të rënduar (nga Covid19)!
Kthimi në të kaluarën, do të sjellë një dështim për të ardhmen!
Për më tepër një prapakthim në këtë drejtim është një dështim në ecurinë e nisur për ndryshim!
Prandaj padyshim kërkohet vetëdijësim maksimal në këtë rrugëtim për zhvillim, e jo prapakthim!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura