SHERADIN BERISHA: KRIMI DHE KRIMINELËT E POLITIKËS!

Pashtriku.org, 7 qershor 2017: Njerëzit mendojnë se krim është vetëm vrasja me armë, dhe kriminelë janë vetëm ata që marrin jetë njeriu me plumb! Jo, jo, jo – kjo nuk aspak është e vërtetë!
Nuk është Krim dhe nuk janë kriminelë vetëm ata që vrasin dikë me plumb, është krim dhe janë kriminelë edhe politikanët qe e keqpërdorin pushtetin për interesa të veta dhe të një klani të caktuar! Kjo specie politikanësh duke qenë të tillë, 70-75% të popullsisë e lënë nën mëshirën e fatit, të pa punë, në varferi e skamje dhe të pashpresë për jetesë! Fatkeqësisht, ky lloj krimi ka ndodhur për 18 vjet rresht në Kosovën e pasluftës!!! Prandaj kërkohet ndryshimi, për ta ndryshuar këtë politike inkriminuese në shoqërine tonë!

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura