SHERADIN BERISHA: KUSH E FORMON OPINIONIN PUBLIK?!

Pashtriku, 15 dhjetor 2019: Ne akoma nuk e kuptojmë se, “shumë prej asaj që lexojmë në gazeta ose shohim në televizion, në fillim filtrohet nga kompanitë për studimin e opinionit shoqëror”, ka thënë Xhon Koleman, ish agjent i MI-6, në librin “Historia e Komitetit 300…” (Conspirators Hierarchy: The story of the Committee of 300…)
***
Pra, rrjedhmisht ne lexojmë në gazeta e shohim në TV atë spektër shkrimesh, kronikash e programesh që, kompanitë për studimin e opinionit publik (shoqëror), sic është instituti për kontrollin e masave ‘Tavistock’ etj., i përpunojnë dhe pastaj na i servojnë t’i lexojmë e shikojmë. Dhe saktësisht ky është “formimi i opinionit publik” që e formësojnë të tjerët, e neve na duket se po e krijojmë vetë!!!
***
Ilustrimi: shikoni në foto si bëhet manipulimi televiziv i cili krijon opinion të gabuar!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura